נכנסתם לאתר החדש של האיגוד הישראלי לסטטיסטיקה. תודה לטל גלילי ורותם מירון הבונים את האתר. בחלק מהנושאים האתר עדיין נותן מסגרת בלבד. אנו מקווים להשתתפות פעילה מצידכם על מנת לצקת בו תוכן מתאים ומגוון. את תרומתכם בצורה של טקסט, תמונה, או קישור העבירו דרך "צור קשר" לעורכי האתר. מקצת מהנושאים בהם אנו מבקשים את עזרתכם:

1. תמונות "סטטיסטיות" וגרפים מתאימים לעיטור דף הבית.

2. חומר כתוב על "מהי סטטיסטיקה": א. הסבר (של פיסקה) על מהי סטטיסטיקה לציבור הכללי ב. מה עושים סטטיסטיקאים: חומר שייתן תשובה לבוגרי תיכון או לבוגרי אוניברסיטה השוקלים להכנס לתחום. הרעיון הוא שמספר סטטיסטיקאים יתארו את מה שהם עושים, ועל ידי כך נחשוף את הגיוון העצום במקצוענו. נסו ושילחו.

3. קישורים לאתרי החוגים לסטטיסטיקה באוניברסיטאות.

4. הצעות לקישורים רלבנטיים לקהילת הסטטיסטיקאים

5. שיחזור רשימת מקבלי פרס פרץ ופרס פוטר

3 תגובות

 1. לדעתי האתר צריך להיות בנוי כמו ויקיפדיה שכל אחד יכול להוסיף ערך או נושא או תיקיה ולעודד מרצים מאוניברסיטאות שונות לשים סיכומים של קורסים שלהם.
  האתר צריך להיות מסודר לפי נושאים בסטטיסטיקה ותת כל נושא הסיכומים השונים.
  לדוגמה: שרידות, השערות מרובות וכו'.
  המפתח הוא שכל אחד יוכל להוסיף ולשנות את האתר – אולי אחרי הרשמה מסודרת.
  כמו שהאתר מוצע הוא יהיה מאובן לא מעניין.
  אמיר.

 2. אמיר-
  בעוד כולנו נשמח למקור מידע אמין בנושאים סטטיסטיים, נשאלת השאלה האם ויקיפדיה כיום אינה פלטפורמה מתאימה לכך?
  אם התכלית היא הוראות הסטטיסטיקה, הרי שאז כלל לא בטוח שתצורה של ויקי תתאים ומוטב (לדעתי) שהאיגוד ייטול על עצמו פרוייקט של בניית מאגר מידע (שיעורים, תרגילים, נתונים) לצורך זה.

 3. שלחתי טפסי הרשמה בדואר וצ'ק כדמי חבר לפני כחודש. לא קיבלתי כל תגובה או אישור או חשבונית ואין כל דרך לדבר עם מענה אנושי כלשהו. איך מתקדמים מכאן ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *